Szukasz dziewiczego zakątku nad Bałtykiem? Malowniczej wsi letniskowej, w której mógłbyś zaznać rozkoszy bliskiego obcowania z Naturą? Miejsca nieskażonego turystyką? Ciszy, lasu pełnego grzybów i niezatłoczonej plaży?

To wszystko a nawet więcej znajdziesz w kąpielisku Dębina graniczącym z Słowińskim Parkiem Narodowym. Ta mająca wiele atutów wieś agroturystyczna jest uroczo położona tylko 2km od popularnych Rowów i 12 km od obleganej Ustki.

Z Dębiny (po kaszubsku Dãbënô a po niemiecku „Piękny Las” ) z jednej strony rozpościera się panorama klifowego wybrzeża a z drugiej widać leżące na terenie Parku Narodowego jezioro Gardno . Sporym walorem tej nieskażonej jeszcze cywilizacją miejscowości jest bliska obecność wieży widokowej Rowokół, autentycznego skansenu Słowińców w Klukach, wieży widokowej w Orzechowie i położonej wśród wysokich wydm latarni morskiej w Czołpinie. W pobliżu znajduje się szlak rowerowy, ścieżka dydaktyczna oraz niejeden las dębowy idealny dla amatorów spacerów i smakoszy leśnego runa. To również wspaniała baza wypadowa do nadmorskich miejscowości Ustka, Orzechowo i Rowy.

Możemy się pochwalić czystą plażą strzeżoną przez ratownika .Dziewiczy klimat i nadmorskie klify dostarczają niezapomnianych wrażeń osobom spragnionym odpoczynku od zgiełku i wielkomiejskiego szumu.

Dębina to miejsce dla koneserów – owiana tajemnicą niespotykana już dziś oaza ciszy i spokoju nie na darmo nazwana przez bywalców „ malowniczą strefą ciszy”.